Mezoterapia - Rewitalizacja i Odmładzanie Skóry

Medycyna Estetyczna

Mezoterapia – Rewitalizacja i Odmładzanie Skóry

 
Mezoterapia to termin wprowadzony przez francuskiego lekarza Michela Pistora. Po raz pierwszy Dr Pistor wykonał ten zabieg w 1952 r.

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów odmładzania twarzy, najczęściej wykonywanym w gabinecie Medycyny Estetycznej. Zabieg polega na precyzyjnym wstrzyknięciu przez certyfikowanego lekarza Medycyny Estetycznej niewielkich dawek produktu śródskórnie lub podskórnie (na głębokość 0,5-4 mm). Substancje aktywne stymulują metabolizm komórek oraz odnawianie tkanek, nawilżają i odżywiają skórę. W skład preparatów do mezoterapii wchodzą produkty medyczne klasy III (do zastosowania WYŁĄCZNIE przez lekarza Medycyny Estetycznej w gabinecie Medycyny Estetycznej): kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, oligoelementy, peptydy biomimetyczne.
Wskazania:
– utrata objętości tkanek
– skóra odwodniona, wiotka, cienka
-Skóra pozbawiona blasku, zniszczona słońcem
-skóra z przebarwieniami
– zmiany potrądzikowe
-rozstępy
– niwelowanie zmarszczek i bruzd
– poprawienie jakości i struktury skóry
– odmłodzenie i odświeżenie skóry

Efekty zabiegu mezoterapii:
-poprawa owalu twarzy
-skóra nawodniona, sprężysta
– spłycenie zmarszczek
– spowolnienie procesów starzenia

Przeciwskazania:
– rozpoznana nadwrażliwość na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
– ciąża, karmienie piersią
-aktywna opryszczka lub inne aktywne zakażenia
-choroba nowotworowa
-tendencja do powstawania bliznowców
Zalecenia pozabiegowe:
Okolicę poddaną zabiegowi należy zachować w czystości i sterylności przez minimum 24 godz. Nie dotykamy okolicy poddanej zabiegowi. Unikamy kontaktu za zwierzętami (ryzyko infekcji). Do 12 godz po zabiegu nie nakładamy makijażu. Do 7 dni po zabiegu unikamy środowisk z dużym ryzykiem zakażeń– basenu, sauny oraz dużego wysiłku fizycznego– biegania, ćwiczeń na siłowni. W przypadku nawracających infekcji opryszczki zaleca się na 2 dni przed zabiegiem przyjmowanie acyclowiru Heviran 400 mg lub Vaciclovir 500 mg – 1000 mg. W ciągu 2 tyg po zabiegu należy unikać przebywania na intensywnym słońcu, dłuższego przebywania w temperaturze poniżej O‘C. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, z drobnymi śladami po nakłuciach lub niewielkimi krwiakami lub siniakami. Można je smarować kremem przyśpieszającym zanikanie Auriderm . Krwiaki lub drobne siniaki znikają samoistnie w ciągu kilku dni maksymalnie do 3 tygodni.
Należy stosować na dzień krem z filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF 50 +.
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i umów się na zabieg.

Dr Anna Bucka Klinika Dentystyczna Medycyna Estetyczna Belwederska 44 Warszawa

Efekty zabiegu:

 • poprawa owalu twarzy
 • skóra nawodniona, sprężysta
 • spłycenie zmarszczek
 • spowolnienie procesów starzenia

Wskazania:

 • utrata objętości tkanek
 • skóra odwodniona, wiotka, cienka
 • skóra pozbawiona blasku, zniszczona słońcem
 • skóra z przebarwieniami
 • zmiany potrądzikowe
 • rozstępy
 • niwelowanie zmarszczek i bruzd
 • poprawienie jakości i struktury skóry
 • odmłodzenie i odświeżenie skóry

Przeciwwskazania:

 • rozpoznana nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża, karmienie piersią
 • aktywna opryszczka lub inne aktywne zakażenia
 • choroba nowotworowa
 • tendencja do powstawania bliznowców

Okolicę poddaną zabiegowi należy zachować w czystości i sterylności przez 24 godziny. Nie dotykamy okolicy poddanej zabiegowi. Unikamy kontaktu za zwierzętami (ryzyko infekcji). Do 12 godzin po zabiegu nie nakładamy makijażu. Do 7 dni po zabiegu unikamy środowisk z dużym ryzykiem zakażeń – basenu, sauny oraz dużego wysiłku fizycznego – biegania, ćwiczeń na siłowni.

W przypadku nawracających infekcji opryszczki zaleca się na 2 dni przed zabiegiem przyjmowanie acyclowiru Heviran 400 mg lub Vaciclovir 500–1000 mg.

W ciągu 2 tygodni po zabiegu w gabinecie Medycyny Estetycznej należy unikać przebywania na intensywnym słońcu, dłuższego przebywania w temperaturze poniżej 0°C. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, z drobnymi śladami po nakłuciach lub niewielkimi krwiakami lub siniakami. Można je smarować kremem przyśpieszającym zanikanie Auriderm. Krwiaki lub drobne siniaki znikają samoistnie w ciągu kilku dni maksymalnie do 2 tygodni.

Należy stosować na dzień krem z filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF 50 +.

Rezerwacja wizyty

Możesz również zadzwonić — +48 601 560 580, +48 22 625 05 48

Moja najukochańsza pani doktor Ania, moja przyjaciółka, uratowała mi w 2010 roku ząb uznany przez innych renomowanych stomatologów za nieuleczalny. Do dziś zamiast implantu oraz korony nadal mam własny, wyleczony, biały, śliczny ząbek.

Regularnie korzystam również z zabiegów medycyny estetycznej zgodnie z zaproponowanym planem leczenia. Ostatnio miałam wybielane zęby wraz z regeneracją , zabieg trwający 2,5 godziny był dla mnie po prostu relaksem. Jestem szczęśliwa bo znowu mam nieskazitelnie białe i lśniące zęby jak kiedyś i żadnej nadwrażliwości.

Doktor Ania jest wyjątkowo delikatna a efekty wszystkich je zabiegów spektakularne! Jest genialną profesjonalistką i wspaniałym człowiekiem. Nie pójdę do niko innego. Jest Kochana.

Gorąco polecam!

Ewa Tokarska Sołowow

Od 20 lat pani dr Anna Bucka jest naszym rodzinnym stomatologiem. Opiekuje się całą naszą rodziną, zachowując najlepsze dostępne standardy leczenia. Zajmuje się nami całościowo dostosowując metody do wieku i rodzaju problemów. Pani doktor zawsze uczciwie stawia sprawę i współpracuje z fachowcami na najwyższym poziomie. Dlatego bardzo ucieszyłam się gdy rozszerzyła ofertę o usługi z zakresu medycyny estetycznej. Mam bardzo wrażliwą skórę trądzikową i kilkakrotnie ponawiane próby wizyt u kosmetyczki kończyły się długotrwałym podrażnieniem.

Dopiero peelingi medyczne przeprowadzone przez panią doktor zaczęły systematycznie poprawiać stan mojej skóry. Dlatego też serdecznie polecam usługi pani doktor Anny.

Anna Stańczak

Dr Bucka jest wysokiej klasy specjalistą stomatologiem. Oboje z małżonką jesteśmy pod wrażeniem posiadanej wiedzy, umiejętności i pracy z pacjentem.

Jako kardiochirurg polecam.

Prof.dr hab.n.med. Kazimierz Suwalski

Specjalista kardiochirurg (specjalista europejski)

Niedawno miałem wydarzenie, które wymagało pilnego kontaktu z dentystą. Mianowicie ukruszył mi się ząb. Dr. Bucka przyjęła mnie niezwłocznie.

Wykonała perfekcyjnie naprawę i uzupełnienie zęba. Uważam, że jest ona wyjątkowym fachowcem w swojej branży.

Jest niezwykle precyzyjna, dokładna, zawsze dobiera sposób leczenia najlepszy dla mnie. Np. Starała się tak naprawić ząb, aby nie było potrzeby wymiany drogiego inlay’a.

Franciszek Hutten-Czapski

Managing Director and Senior Partner BCG, Chairman BCG w Polsce